🎙 Urban Caast
Urban Caast
37: Rychle a zběsile zpátky do minulosti
0:00
-29:02

37: Rychle a zběsile zpátky do minulosti

Populismus za 150 na českých dálnicích? Komunismus za 30 v německých a rakouských městech? Ministr autodopravy Kupka a profesor Fiala jako přátelé stavební, telematické a fosilní lobby a zároveň jako největší nepřátelé lidí za volanty? A jaký je rozdíl mezi rychlostí a plynulostí?

I o tom bude řeč v nejnovější epizodě Urban Caastu, vašeho oblíbeného podcastu o moderní městské mobilitě. Věnovat se budeme zejména rychlostem, ať už na dálnicích či ve městech. Jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman).

Partnery epizody jsou Nadace Tipsport a flotila sdílených kol Nextbike. Můžete přihlásit svůj projekt do nového grantového programu Sázíme na klima! a pokud máte ve vašem městě štěstí na moudrou starostku či radní, tak můžete šetřit svůj čas i peníze s flotilou sdílených kol. Jak říká spoluzakladatel Nextbike Lukáš Luňák v nejnovějším rozhovoru pro magazín Euro, zájem měst o bikesharing roste 😉

Další čtení pro posluchačky a posluchače Urban Caastu

🚨 Tip: školení i další služby přímo od Jakuba

🎶 Autorem znělky našeho podcastu je výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek (mj. kapela Vyhoukaná sowa)

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? Buďte ako Laco a Miro 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.