🎙 Urban Caast
Urban Caast
1: Peníze, emoce & baterie
0:00
-1:23:01

1: Peníze, emoce & baterie

První díl nového podcastu o městské mobilitě je konečně tady. Peníze, emoce a baterie, to je takový sex, drogy a rock’n’roll u všech debat na téma moderní mobility. A nebude to tak dnes jen o kolech.

Začínáme tématem podpory výstavby infrastruktury pro cyklisty a chodce ve městech, která získá zajímavý startovní obnos z rozpočtů Evropské unie. Na co si musí dát Ministerstvo pro místní rozvoj při investování této sumy se zvláštní symbolikou pozor a co naopak tamní tým udělal dobře?

Celým podcastem se každopádně jako pomyslná červnená nit line čestvá zkušenost ze Švýcarska. Jakub (@jakub) totiž neuposlechl výzvu zmíněného ministerstva a vyrazil se podívat za hranice. Jak se jezdí na kole pod Pilatusem?

Kde byl mezitím Roman (@happy_roman)? Vyrazil taky na západ a dojel do Berouna! Více v podcastu.

A zabrousili jsme také do automotive a výzev, které podle některých analytiků nemá tento průmysl šanci přežít. Protože se oba v této oblasti pohybujeme několik let, víme, že to přežije bez problémů. A řekneme vám proč…

Odkazy:

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.