🎙 Urban Caast
Urban Caast
18: Skladování s Einsteinem
0:00
-1:04:48

18: Skladování s Einsteinem

Jak skladování aut ve veřejném prostoru ovlivňuje kvalitu života ve městech? Proč zastaralé předpisy z minulého století zdražují bydlení pro lidi? Kde se ztrácejí peníze z parkování a jak spolu souvisejí Jakubova úvodní přednáška na VŠE, smlouvy na skladování aut v pulsujícím Tokiu a betonový výrok Tondy Blaníka?

O tom všem a mnohem více bude řeč v dnešní epizodě Vašeho oblíbeného podcastu o moderní městské mobilitě. Jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman). A jako virtuální hosté Albert Einstein (“Problémy nelze vyřešit stejným způsobem přemýšlení, který nás do problémů přivedl.”) a architekt a urbanista Peter Bednár, se kterým (nejen) v otázce skladování alias parkování velmi souzníme.

Odkazy na další čtení pro vás

Bonus: 4 otázky, které má smysl neustále klást své radnici

  1. Kolik město investovalo za poslední 4 roky do jednotlivých typů dopravy (infrastruktura - silnice i parkování, provozní náklady, investice typu busy apod.)?

  2. Jaký je plán investic v té oblasti pro nejbližší 4 roky?

  3. Jaká opatření jsou připravená pro průběžné zklidňování automobilové dopravy ve městě? 

  4. Jak město reinvestuje výnosy z automobilové dopravy zpět do infrastruktury pro aktivní a udržitelnou mobilitu ve městě (tzn. pro lidi, kteří jdou po svých, nebo jedou na kole)?


🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem dnešní epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už ve 22 městech České republiky. Nově také v 5tisícovém Bakově nad Jizerou. Díky souhře Nextbiku s Nadačním fondem ŠKODA AUTO tak vznikl souvislý pás měst od Mnichova Hradiště až po Mladou Boleslav, kde mají lidé k dispozici kola od nextbiku na všechny své cesty, ať už do práce, do školy, za rodinnými povinnostmi či za zábavou.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.