🎙 Urban Caast
Urban Caast
28: Do nového roku s prezidentem, který ví
0:00
-1:17:05

28: Do nového roku s prezidentem, který ví

Nejen prezidentku Zuzanu Čaputovou by si Česká republika mohla vypůjčit u sousedů. Díky slovenské Cyklokoalícii mohou posluchačky a posluchači Urban Caastu vyrazit do nového roku s nadějí.

Čeká vás první epizoda vašeho podcastu o moderní městské mobilitě, kdy je hostem prezident: Dan Kollár, prezident Cyklokoalície. Spolu s ním jako obvykle Jakub (@jakub) a Roman (@happy_roman). Partnerem epizody je flotila sdílených kol Nextbike, která vás i v novém roce dostane kam potřebujete, minimálně v 25 městech po celé České republice.

S Danem Kollárem (slyšíte to symbolické jméno pro rozvoj cyklodopravy?) snadno získáte nadějí, že lze moderní městskou mobilitu posouvat kupředu i v našem středoevropském prostoru, jakkoliv to občas vypadá na zpoždění v řádu desítek let. Naše společná letní přednášková tour, kdy jsme se slovenským ministrem dopravy Andrejem Doležalem přednášeli o potenciálu cyklodopravy pro více než 300 starostek a starostů z celého Slovenska, byla jen malým střípkem toho, co Cyklokoalícia u sousedů dokázala ovlivnit.

(Několikrát zmiňovaný Manuál upokojovania dopravy najdete přímo tady.)

🚨🎶🎸 📆 A ještě jeden supertip: pokud také patříte mezi nadšené fanoušky znělky našeho podcastu, máte jedinečnou šanci slyšet jejího autora také na CD: výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek s kapelou Vyhoukaná sowa totiž vydali nové album Anapurno, najdete na Apple Music, Spotify i na jejich e-shopu

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? Buďte ako Laco a Miro 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem i této epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už po 25 městech po celé České republice. Stačí jedna aplikace v mobilu. V roce 2022 jste společně najezdili přes 3,2 milionu kilometrů a díky tomu ušetřili přes 504 tun CO2.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.