🎙 Urban Caast
Urban Caast
25: Jak na předvolební guláš aneb Speciál o slibech
0:00
-1:00:50

25: Jak na předvolební guláš aneb Speciál o slibech

Nikdo vám nemůže dát tolik, co dokáží slíbit politici - a kampaň před nadcházejícími komunálními volbami toho byla opět nejlepším (?!) důkazem. Dopravě přece rozumí každý. I proto je tu nový Urban Caast. Jako obvykle s Jakubem ( @jakub) a Romanem (@happy_roman). Nakonec je to takový festival humoru a (místy hořké) zábavy. Snad vás bude bavit poslech aspoň tak, jak nás bavilo natáčení 🥳

Téma jasné; komunální volby, jak prokouknout demagogii a také odpovědi na otázky, které před nás postavila volební kalkulačka.

Co se ještě dozvíte? Třeba

  • k čemu opravdu potřebujete SUV ve městě

  • jaké mléko kupuje kandidát na primátora

  • co nás zaujalo na billboardech

  • proč potřebujeme ministra doprav

    jsou na tom výrobci dopravního značení ve Španělsku

  • co překvapilo návštěvníky Prahy, které Jakub prováděl městem

  • a co příjemně překvapilo Romana na Slovensku

Děkujeme každé a každému z vás za přízeň 🙏

Další tipy pro věrné posluchačky a posluchače Urban Caastu:

Petice za zachování elementární ochrany lidí na kolech v běžném provozu aneb Odstup 1,5 m (právník Tomáš Kindl)

Podcastová reportáž o proměně Americké ulice v Plzni, včetně špičkového komentáře našeho kamaráda Petera Bednára (podcast 5:59 Lenky Kabrhelové a jejího týmu)

Nevozte děti do škol autem. Kampaň, které se účastní 70 000 dětí (spolek Pěšky městem a server zdopravy.cz)

🚨🎶🎸 📆 A ještě jeden supertip: pokud také patříte mezi nadšené fanoušky znělky našeho podcastu, máte jedinečnou šanci vidět a poznat jejího autora osobně a v akci: výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek s kapelou Vyhoukaná sowa totiž vydávají nové album a v pátek 23. září ho pokřtí v královehradeckém AC Klubu. Doražte!


📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem i této epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už po 25 městech po celé České republice. Stačí jedna aplikace v mobilu. A v novém e-shopu Nextbike pořídíte super dárek pro všechny, na kterých vám opravdu záleží. Co třeba voucher na jízdy s koly Nextbike o 10% levněji? Jednoduše, rychle, z mobilu i z počítače. Použijete po celé republice, nově se vyplatí například i v Jihlavě, Dvoře Králové či Vrchlabí!

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.