🎙 Urban Caast
Urban Caast
19: Uprostřed a zároveň mimo
0:00
-1:08:28

19: Uprostřed a zároveň mimo

Když máte štěstí na posluchačky a posluchače jako Urban Caast, dostáváte chytré otázky. A tahle epizoda bude hodně o nich. Včetně odpovědí, samozřejmě. Navrch trochu do detailu, čím jsou mapy v našich mobilech pro dopravu stejně důležité jako internetový prohlížeč a proč má smysl hlídat, aby se v mapách našli například všichni poskytovatelé mikromobility bez ohledu na výši svých reklamních rozpočtů. Dojde i na dobré příklady, tenkokrát kromě jiného z kopce nad Prahou. O tom všem a mnohem více bude řeč v dnešní epizodě Vašeho oblíbeného podcastu o moderní městské mobilitě. Jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman). 

Odkazy na další čtení pro vás

Newsletter Kolem na kole s tipy na knihy i podcasty

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný alias Novotňák dál hrdě na elektrokole (Twitter Pavla Novotného)

Leading by example (Twitter vlákno od @happy_roman)

V krátkém sledu Mnichov, Wellington, Oxford Circus v Londýně, Hannover a Štrasburk oznámily proměnu ulic v centru, nově jen pro lidi, co jdou pěšky nebo jedou na kole - vlákno Města se mění 🧵 (Twitter @happy_roman)

Donkey Republic v mapách Google (LinkedIn)

What Happened to Pickup Trucks?

Pokus s využíváním autonomního busu ve Vídni končí. Verdikt: nepoužitelné. (Heise online) 

Bonus: 4 otázky, které má smysl neustále klást své radnici

  1. Kolik město investovalo za poslední 4 roky do jednotlivých typů dopravy (infrastruktura - silnice i parkování, provozní náklady, investice typu busy apod.)?

  2. Jaký je plán investic v té oblasti pro nejbližší 4 roky?

  3. Jaká opatření jsou připravená pro průběžné zklidňování automobilové dopravy ve městě? 

  4. Jak město reinvestuje výnosy z automobilové dopravy zpět do infrastruktury pro aktivní a udržitelnou mobilitu ve městě (tzn. pro lidi, kteří jdou po svých, nebo jedou na kole)?


🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem dnešní epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už ve 23 městech České republiky. Nově také ve Zdicích, které se připojily k unikátnímu projektu sdílených elektrokol na Berounsku. Díky souhře Nextbiku s Nadací Tipsport tak vznikl region od Zdic přes Králův Dvůr, Hýskov a Tetín po Beroun, kde mají lidé k dispozici 17 dobíjecích terminálů a 112 elektrokol od nextbiku na všechny své cesty, ať už do práce, do školy, za rodinnými povinnostmi či za zábavou.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.