🎙 Urban Caast
Urban Caast
11: Mýty, pověry a splašené sáňky
0:00
-1:06:51

11: Mýty, pověry a splašené sáňky

Jeden z oblíbených mýtů, proč ve městě XYZ (doplňte si dle libosti, na velikosti nezáleží) nemůže fungovat cyklodoprava, bývá svatá trojice “kopce - počasí - lidé stejně nejezdí”.

Jak je to ve skutečnosti? A proč?

Tenhle díl Urban Caastu je celý právě o mýtech a pověrách, které moderní městskou mobilitu provází. Dojde i na barvu, kolem které se točí také mnoho nedorozumění. Ideální poslat ve vašem okolí těm, kteří zatím nevidí, že by to mohlo jít jinak.

Koneckonců, kdo by nechtěl žít v dobrém městě.

I tato 11. epizoda Urban Caastu je tu pro vás jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman), těšit se můžete i na naše pověstné tečky. A také zjistíte, že nejdivočejšími účastníky provozu mohou být ti nejvíc mladiství na vhodně zohýbaných kusech dřeva.

Děkujeme každému z vás, kdo nás posloucháte, za vaši přízeň.

📣 Hrdým partnerem této epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike. Loni jste si ji v českých a moravských městech vypůjčili celkem 1,5milionkrát a vyjezdili tak kromě jiného 250 000 korun pro Nadační fond Kapka naděje. 👏🏻

Odkazy pro vás

Mýty a pověry kolem cyklodopravy (Cyclingfallacies.com, kromě češtiny tam najdete dalších 16 jazyků a také hrací bingo)

Pět doporučení na cesty po městě v době koronaviru (Kolem na kole)

Newsletter Kolem na kole

Online konference Micromobility World 2021 (27. - 29. ledna, micromobility.io)


Pokud nás chcete podpořit, napište nám pár slov do hodnocení na Apple Podcasts nebo ve své oblíbené aplikaci a přihoďte i ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Usnadníte tím hledání podcastu o moderní městské mobilitě i dalším posluchačům.


🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Místo tečky: I váš hlas, tweet či email poslaný poslanci či senátorovi může přispět k tomu, že vláda opraví Národní plán obnovy a zahrne cyklodopravu do balíku investic, na které jsou nyní v Evropě připraveny stovky miliard. Je potřeba nenechat to zapadnout.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.