🎙 Urban Caast
Urban Caast
34: Rage against the Machine s Michalem Navrátilem aneb Letní cargo rozhovory, část 1
0:00
-1:22:38

34: Rage against the Machine s Michalem Navrátilem aneb Letní cargo rozhovory, část 1

I když vás, naše milé posluchačky a posluchače hned v úvodu vyděsíme avizovanou délkou této epizody, nemusíte se bát. Nakonec jsme se rozhodli ji rozdělit na dvě části. A v přímém rozporu s typickou frekvencí se na druhou část můžete těšit velice brzy.

A co bylo tématem epizody s pořadovým číslem 34? Do studia k nám na svém cargokole dorazil Michal Navrátil, uživatel města, který se – stejně jako my – občas dovede na svém twitterovém účtu slušně rozohnit. Co ho k tomu vede? A co ho vůbec přivedlo na Twitter? O tom bude první část rozhovoru, kde jsme probrali, co všechno by se na dopravě, ale i městech v České republice obecně, dalo (a mělo) udělat jinak, a dojde i na etymologické okénko. Opakovaně.

V druhé polovině se pak podíváme asi na dlouhodobě nejpopulárnější téma Urban Caastu - a to je cargokolo. Michal je jeho aktivní uživatel a podělil se námi o své zkušenosti s long tailem. A pokud nejste příznivci tohoto typu cargokol a máte radši “bednu vepředu”, nemusíte zoufat. Zmiňovaná další epizoda bude právě o tomhle typu.

Odkazy:

Partnery epizody jsou Nadace Tipsport a flotila sdílených kol Nextbike. Můžete s nimi sázet stromky či sady, a pokud máte ve vašem městě štěstí na moudrou starostku či radní, tak můžete šetřit svůj čas i peníze s flotilou sdílených kol.

Nestihli jste letošní Nextbike výzvu? Nezoufejte, za rok je tu zas. Během čekání můžete podpořit kampaň Kolo pro Adama.

🚨 Tip: školení i další služby přímo od Jakuba

🎶 Autorem znělky našeho podcastu je výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek (mj. kapela Vyhoukaná sowa)

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? Buďte ako Laco a Miro 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.