🎙 Urban Caast
Urban Caast
29: Když potká ChatGPT kolonu aut
0:00
-59:31

29: Když potká ChatGPT kolonu aut

Co mají společného sir Paul McCartney, desítky hodin promarněné v kolonách aut a odvaha radnice v Kodani zrušit hned 600 parkovacích míst v centru města?

Na to je jednoduchá odpověď: o tom všem bude řeč v nejnovější epizodě Urban Caastu, vašeho oblíbeného podcastu o moderní městské mobilitě. Ve studiu jako obvykle Jakub (@jakub) a Roman (@happy_roman). Partnerem je i tentokrát flotila sdílených kol Nextbike, která vás dostane kam potřebujete minimálně v 25 městech České republiky.

Řeč bude mimo jiné o:

  1. nejnovějším žebříčku ucpaných měst (Inrix Scorecard)

  2. odvaze radnice v Kodani

  3. naději na novou zónu 20 km/h v české legislativě

  4. skutečně podstatném příběhu elektrifikace dopravy

  5. přípravě Milána napodobit Brusel i Španělsko

  6. nejistotě, zda čtou ministr autodopravy Martin Kupka a jeho tým New York Times

  7. zážitku Paula McCartneyho na legendárním přechodu Abbey Road

  8. zemětřesení, k němuž se schyluje na trhu automobilových půjček

  9. názoru umělé inteligence ChatGPT na moderní městskou mobilitu

  10. i absurdním způsobu, jakým v Americe přistupují k epidemii obezity (https://apnews.com/article/obesity-kids-drugs-surgery-new-guidance-c48d5896114beea7eda31d7b8b25461d)

Pro všechny, kteří chtějí naskočit na vlnu moderní městské mobility a pořídit si třeba nové elektrokolo, je tu také pomoc od magazínu Electric Bike Action v podobě podrobných testů:

Vinař v Brně na Ternu

Městské elektrokolo 4EVER

Crossover - full s blatníky - Leader Fox 

Cestovní/městské elektrokolo Totem Delta 

🚨🎶🎸 📆 A ještě jeden supertip: pokud také patříte mezi nadšené fanoušky znělky našeho podcastu, máte jedinečnou šanci slyšet jejího autora také na CD: výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek s kapelou Vyhoukaná sowa totiž vydali nové album Anapurno, najdete na Apple Music, Spotify i na jejich e-shopu

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? Buďte ako Laco a Miro 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem i této epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už po 25 městech po celé České republice. Stačí jedna aplikace v mobilu. V roce 2022 jste společně najezdili přes 3,2 milionu kilometrů a díky tomu ušetřili přes 504 tun CO2.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.