🎙 Urban Caast
Urban Caast
24: Klokani na kolech aneb Když nastupuje nová generace
0:00
-56:22

24: Klokani na kolech aneb Když nastupuje nová generace

Jak se z velkého obchodníka s auty stane v roce 2022 také obchodník s koly a elektrokoly? Jakou roli v tom hraje generační obměna v rodinné firmě a co všechno mají Klokočkovi ve světě mobility před sebou?

O tom a mnohém dalším je řeč v nové epizodě Urban Caastu, která má dnes hned dva hosty: Jana Klokočku mladšího a jeho otce Jana Klokočku, zakladatele Autosalonu Klokočka.

Co začínalo po revoluci jako jeden malý showroom domácí automobilky na Barrandově, dnes čítá pět velkých značek - a nově také pod vedením Jana Klokočky mladšího Bike Centrum Klokočka.

Do čeho se Klokočkové pustili? Mají už špičkově vybavený servis (kdo by sháněl péči pro své kolo či elektrokolo, snadno se může objednat on-line), výběr kol klasických i elektrických, k tomu kupu dalších plánů, jak využít zkušeností z péče o zákazníky na čtyřech kolech také v novém segmentu mobility, který raketově roste. “Doba se posouvá,” shodují se otec a syn Klokočkovi.

V Česku jsou “Klokani” mezi velkými obchodníky s auty první a zatím jediní, kdo se do byznysu s (elektro)koly pustil, byť na Západě už trend frčí delší dobu: stačí se podívat na aktivity PON Holdings v Nizozemsku, D’leteren v Belgii nebo AMAG ve Švýcarsku.

V dnešním podcastu se dozvíte ještě mnohem více. Jako obvykle s Jakubem ( @jakub) a Romanem (@happy_roman). Děkujeme každé a každému z vás za přízeň 🙏

Další tipy pro věrné posluchačky a posluchače Urban Caastu:

Roman o moderní městské mobilitě v podcastu Green Deal (HN)

Petice za zachování elementární ochrany lidí na kolech v běžném provozu aneb Odstup 1,5 m (právník Tomáš Kindl)

Německo by se mělo stát zemí bicyklů, říká spolkový ministr dopravy (Der Spiegel)

Na kole po Liberci? Každý den! (lékařka Anna Kšírová)

Jak Brusel končí s auty a otevírá ulice lidem (Politico)

Česko by mělo šlápnout do pedálů, říkají stoupenci městské cyklistiky. Pomohl by i Fiala na kole (Euraktiv.cz)

📌 Vzkaz od partnera Urban Caastu: v novém e-shopu Nextbike pořídíte super dárek pro všechny, na kterých vám opravdu záleží. Co třeba voucher na jízdy s koly Nextbike o 10% levněji? Jednoduše, rychle, z mobilu i z počítače. Použijete po celé republice, nově se vyplatí například i v Jihlavě, Dvoře Králové či Vrchlabí!


🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už po 25 městech po celé České republice. Stačí jedna aplikace v mobilu. A pokud cestujete, tatáž jedna aplikace Nextbike je vaším klíčem k flotilám sdílených kol v dalších více než 275 městech ve 27 zemích světa.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.