🎙 Urban Caast
Urban Caast
[Evropský týden mobility 2023] Skladování s Einsteinem 🅿️
0:00
-1:06:31

[Evropský týden mobility 2023] Skladování s Einsteinem 🅿️

Speciální série toho nejlepšího z Urban Caastu u příležitosti ETM 2023, který vyvrcholí Mezinárodním dnem bez aut v pátek 22. září

Kde se ve městech ztrácejí peníze z parkování a jak spolu souvisejí Jakubova úvodní přednáška na VŠE, smlouvy na skladování aut v pulsujícím Tokiu a betonový výrok Tondy Blaníka?

V další epizodě Urban Caastu k Evropskému týdnu mobility rozebereme, proč zastaralé předpisy z minulého století zdražují bydlení pro lidi a jak skladování aut ve veřejném prostoru ovlivňuje kvalitu života ve městech. Jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman). Jako bonus 4 otázky, které má smysl klást radnicím.👇🏻

Kombinuj a jeď je motto letošního ročníku Evropského týdne mobility a my pro vás máme speciální sérii toho nejlepšího z Urban Caastu. Každý den teď najdete ve svých e-mailových schránkách i podcastových aplikacích jednu epizodu vašeho oblíbeného podcastu o moderní městské mobilitě.

Partnery i této speciální série jsou Nadace Tipsport a flotila sdílených kol Nextbike. Můžete přihlásit svůj projekt do nového grantového programu Sázíme na klima! a pokud máte ve vašem městě štěstí na moudrou starostku či radní, tak můžete šetřit svůj čas i peníze s flotilou sdílených kol. V pátek, na Mezinárodní den bez aut, potom Nextbike věnuje na každou jízdu 30 minut zdarma s kódem “DNESBEZAUT”. 😉

P. S. Virtuálními hosty této epizody Urban Caastu budou Albert Einstein (“Problémy nelze vyřešit stejným způsobem přemýšlení, který nás do problémů přivedl.”) a architekt a urbanista Peter Bednár, se kterým (nejen) v otázce skladování alias parkování velmi souzníme.

Odkazy na další čtení pro vás

Bonus: 4 otázky, které má smysl neustále klást své radnici

  1. Kolik město investovalo za poslední 4 roky do jednotlivých typů dopravy (infrastruktura - silnice i parkování, provozní náklady, investice typu busy apod.)?

  2. Jaký je plán investic v té oblasti pro nejbližší 4 roky?

  3. Jaká opatření jsou připravená pro průběžné zklidňování automobilové dopravy ve městě? 

  4. Jak město reinvestuje výnosy z automobilové dopravy zpět do infrastruktury pro aktivní a udržitelnou mobilitu ve městě (tzn. pro lidi, kteří jdou po svých, nebo jedou na kole)?

🚨 Tip: školení i další služby přímo od Jakuba

🎶 Autorem znělky našeho podcastu je výtvarník, muzikant a hlavně kamarád Marek Bělohlávek (mj. kapela Vyhoukaná sowa)

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? Buďte ako Laco a Miro 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.