🎙 Urban Caast
Urban Caast
16: Emoce, technologie a rozum (1,6 m a další)
0:00
-57:37

16: Emoce, technologie a rozum (1,6 m a další)

Proč vyzýváme Senát, aby při schvalování novely zákona o provozu na pozemních komunikacích zavedl rovnou 1,6 metru 🚙 📐 🚲? Kde se vzaly divoké emoce kolem bezpečného předjíždění lidí na kolech a jak tomu v budoucnu předcházet? Kde schválili novodobé Liberté, égalité, fraternité a proč je to rozumný signál pro další země? A jaká nová technologická vychytávka může výrazně ovlivnit budoucnost aktivní mobility?

Právě o tom je dnešní epizoda Urban Caastu, vašeho podcastu o moderní městské mobilitě. Jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman). Partnerem Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, kterou se snadno a pohodlně můžete přemisťovat už ve 21 městech České republiky.

Odkazy pro vás:

Hlášení ze sněmovny a diskuse pod tweetem (@DolinekPetr)

A jak to mohlo vypadat jinak:

“Super zpráva pro všechny, kteří se pohybují na českých silnicích a ulicích. Poslanci právě schválili můj návrh na zvýšení bezpečnosti a ohleduplnosti. Když pojedu autem, nechám člověku na kole při předjíždění mezeru alespoň 1,5 metru. Jako v jiných civilizovaných zemích. Až pojedu na kole, budu za to rád. Vyděláme všichni. Vteřiny, které zachraňují život.” 
+ třeba 15vteřinové video, jak drsný trucker dojede babču na kole, chvilku počká, až bude mít volno i výhled a s úsměvem ji velký obloukem předjede.

Diskuse pod tweetem 2 (@VojtechB)

Diskuse pod článkem o zákonu (zdopravy.cz)

V zákoně už to víceméně bylo, přinášíme definici (rozhovor na DVTV)

Chování lidí za volanty aut lze změnit (studie University Padova)

Co udělaly s městy “covidové” cyklostezky (newsletter Kolem na kole)

Nové šrotovné s bonusem na nákup elektrokola (zdopravy.cz)

Co je to Find My… (Apple)

Jak funguje Find my bicycle (YouTube video VanMoof)

Do práce (nejen) na kole 2021 (DPNK.cz)

Nextbike zdarma pro všechny, co jezdí v květnu Do práce na kole (Nexbike Czech)

Jak jezdí na Slovensku ministr dopravy (LinkedIn)

LEGOIdeas s cyklostezkami - MISE V MEZIČASE SPLNĚNA (LEGOIdeas)

Jak šel čas aneb Proměny míst kolem nás (Google Earth)

Když se město rozteče do krajiny aneb To nechceš (YouTube The suburban wasteland)


Chcete nás podpořit? Můžete třeba napsat pár slov do hodnocení na Apple Podcasts nebo ve své oblíbené aplikaci a přihodil i ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Usnadníte tím hledání podcastu o moderní městské mobilitě i dalším posluchačům.


🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Partnerem dnešní epizody Urban Caastu je flotila sdílených kol Nextbike, která vám usnadní pohyb už v 21 městech České republiky. Nově např. v Písku či na Rychnovsku.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.