🎙 Urban Caast
Urban Caast
[To nejlepší z archivu] Když se řekne Město, tentokrát s hostem
--:--
--:--

[To nejlepší z archivu] Když se řekne Město, tentokrát s hostem

# # # # # # # # ## #

Propásli jste některou epizodu? Objevili jste Urban Caast později než s nultým dílem? Nebo si jen chcete připomenout to nejlepší z prvního ročníku bez hledání v archivu? Zařízeno. Než se pustíme do nového ročníku plného novinek a překvapení, přihrajeme vám postupně do aplikací pár epizod, u kterých věříme, že obzvlášť stojí za to poslechnout znovu. Pěkné léto! Jakub a Roman

# # # # # # # # ## #

Jubilejní 10. epizoda Vašeho podcastu o moderní městské mobilitě je tady! 🎉🥳 Ideální příležitost udělat něco jinak - a příštích 110 minut vám to dokáže. Celý dnešní díl totiž věnujeme rozhovoru, a to se speciálním hostem. Vojta Benedikt se věnuje designu měst včetně domýšlení detailů. Možná si vybavíte, že Vojta s námi tvořil už speciální krátkou epizodu #5S s pěti tipy na dopravu po měste v době pandemie. Teď půjdeme pořádně do hloubky.

Téma: co dělá dobré město a urbanismus 21. století

Řeč bude mj. o tom, 

  • jak Vám může život změnit jedna minuta, kterou máte na to, vybrat si na na univerzitě nový předmět

  • jaký je rozdíl vidět město skrze lidi a skrze budovy a auta

  • jak snadné je budovat město drahé pro všechny a kudy vede cesta k opačnému efektu

  • co je automatické pro urban designery v Anglii či Švédsku

  • jak vypadá moderní a udržitelné město

  • kde leží budoucnost nových čtvrtí

  • co to znamená bezpečná cyklostezka a kam patří barva

  • co je výkopová (nikoliv však zákopová) taktika

  • proč je představivost klíčová

a ještě o mnoha dalších tématech. Vojta má dar mluvit srozumitelně, s nádechem optimismu a zároveň bez lakování na růžovo. Jde přímo k věci. Točili jsme koncem roku 2020 a tak dojde i na předsevzetí pro rok 2021. Ať Vás celá epizoda baví a inspiruje k aktivitě, klidně přímo ve Vašem městě, ve Vaší ulici. Koneckonců, kdo by nechtěl žít v dobrém městě.


Pokud nás chcete podpořit, napište nám pár slov do hodnocení na Apple Podcasts nebo ve své oblíbené aplikaci a přihoďte i ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Usnadníte tím hledání podcastu o moderní městské mobilitě i dalším posluchačům.


Jubilejní 10. epizoda Urban Caastu je tu pro vás jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman), těšit se můžete i na naše pověstné tečky. Děkujeme každému z vás, kdo nás posloucháte, za vaši přízeň. Hodně štěstí v roce 2021!

Odkazy pro vás

Profil hosta - Vojtěch Benedikt (Twitter)

Hybaj do polí (architekt Peter Bednár o bydlení pro magazín finmag.cz)

Lepší parkování (architekt Peter Bednár pro respekt.cz)

Pět doporučení na cesty po městě v době koronaviru (Kolem na kole)

Newsletter Kolem na kole

🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Místo tečky: I váš hlas, tweet či email poslaný poslanci či senátorovi může přispět k tomu, že vláda opraví Národní plán obnovy a zahrne cyklodopravu do balíku investic, na které jsou nyní v Evropě připraveny stovky miliard. Je potřeba nenechat to zapadnout.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.