🎙 Urban Caast
Urban Caast
9: Saturnin, komisař a Ježíšek
1
0:00
-1:12:47

9: Saturnin, komisař a Ježíšek

1Kterak Jakub vyrazil v předvánočním čase do centra Prahy, v poledne už mi psal sms “Království za cargo bike” a večer na hodinkách zjistil, že nachodil 14 000 kroků. Nový díl vašeho oblíbeného podcastu o všem, co se týká moderní městské mobility, je tady.

Jak se rozvážejí vánoční stromky 🎄 v Londýně a co najdete pod hashtagem #treebybike? Řeč bude o Saturninovi, slovech komisaře Timmermanse i tipech na dárky, které seženete na poslední chvíli a uděláte s nimi 100% radost sobě i svým blízkým. Uslyšíte aktuální stav kauzy kabiny vs cyklostezky, proč je pro starostky i moudré firmy nejvyšší čas spojit se s bikesharingovými firmami a dojde na otázku z publika: Jak vypadá ideální bikesharing?


Pokud nás chcete podpořit, napište nám pár slov do hodnocení na Apple Podcasts nebo ve své oblíbené aplikaci a přihoďte i ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Usnadníte tím hledání podcastu o moderní městské mobilitě i dalším posluchačům.


Dnešní epizoda Urban Caastu je tu pro vás jako obvykle s Jakubem (@jakub) a Romanem (@happy_roman), těšit se můžete i na naše pověstné tečky. Děkujeme každému z vás, kdo nás posloucháte, za vaši přízeň. Šťastné a veselé!
A hlídejte si #urbancaast i na přelomu roku, společně nás čeká jubilejní 10. epizoda a v ní jeden moc fajn host.

Odkazy pro vás

Zkuste #treebybike (Twitter)

Newsletter #24 (Kolem na kole)

Trojkolka Apache pro technické služby v Záhřebu (ekolo.cz)

Bakfiet, long horn, nebo long tail aneb Atlas cargo kol (Rolling Spoke)

Čím to, že jsou cargo kola ve městě tak efektivní (analýza @pedalmeapp)

O elektrokolech s Jakubem Ditrichem v podcastu Miloše Čermáka (Jedno procento Miloše Čermáka)

🎁🎄⌛️ Dárek na poslední chvíli? Právě teď super ceny na pohodlný omafiets, hipsterskou voiturettu s řemenem místo řetězu a první poctivé městské elektrokolo ŠKODA (e-shop ŠKODA AUTO)

Kniha Building the cycling city (amazon.de)

Kniha Copenhagenize (amazon.de)

Kniha Města pro lidi (kosmas.cz)

Výhodné vánoční tarify Nextbike na rok 2021 (Nextbike Česká republika)

Výhodné vánoční tarify Rekola na rok 2021 (Rekola)

🎵 🎸🎶 🎹 Úvodní znělku Urban Caastu pro nás speciálně složil a nahrál Marek Bělohlávek, úžasný kamarád, výtvarník, pedagog a muzikant. Jo, ten kytarista z kapely Vyhoukaná sowa a výtvarník z instagramového profilu marek_belohlavek. Máro, děkujeme 🙏🏻

📮 Poslali jste už náš podcast a newsletter přátelům, kolegům, známým i neznámým? A co Vaší starostce, starostovi, radním i úředníkům na městě? Jak jinak chcete nastartovat proměnu právě Vašeho města k lepšímu? 😉

🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻

Místo tečky: I váš hlas, tweet či email poslaný poslanci či senátorovi může přispět k tomu, že vláda opraví Národní plán obnovy a zahrne cyklodopravu do balíku investic, na které jsou nyní v Evropě připraveny stovky miliard. Je potřeba nenechat to zapadnout.

1 Comment
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.