🎙 Urban Caast
Urban Caast
5S jako Speciál: Proč jsme udělali 5 doporučení na cesty
0:00
-11:16

5S jako Speciál: Proč jsme udělali 5 doporučení na cesty

5SHned tři věci jsou v dnešní epizodě jinak než obvykle. A má to svůj význam. Dnešní speciál se točí kolem jedné přehledné infografiky jako dělané do mimořádných časů. Poprvé uslyšíte tři hlasy: vedle @jakub a @happy_roman se připojil @vojtechb. A premiérově je tenhle díl kratší než kterýkoliv jiný - konkrétně 11 minut. Zkrátka, všechno je teď trochu jinak a to platí i pro Urban Caast.

To podstatné: až si dnešní speciál poslechnete, máte tu rovnou odkaz na infografiku v PDF, abyste mohli dál sdílet.

Stáhnout infografiku v PDF

Jak se to celé seběhlo? Viděli jsme to ve světě na jaře, vidíme to i teď - jednoduchá doporučení pro všechny, kteří se i v těchto dnech potřebují pohybovat po městě. “Když už musíte, prosím pěšky, nebo na kole,” apeloval nizozemský premiér Mark Rutte. Ministerstva v Dánsku, Německu, Itálii i dalších zemích svižně vydávala tipy, jak se po městech pohybovat, aby si lidé udrželi zdravou mysl a udělali něco pro svou imunitu. Kromě toho samozřejmě mohutně investovali do nových cyklostezek a chodníků, aby se lidé mohli po městě pohybovat bez aut, bezpečně a zároveň aktivně.

U nás? Jen ticho. Což vy, kdo náš podcast posloucháte, už dobře víte.

A tak jsme jednoduchou infografiku vytvořili sami. Pro sebe, pro vás, pro vaše přátele, známé i neznámé. Společně máme šanci dostat jí na každou radnici, do každé firmy i domácnosti. Je to pět jednoduchých kroků, se kterými můžete začít. Pomůžete?

Díky 🙏🏻, Jakub & Vojta & Roman

Odkazy pro vás:

📮 Můžete náš podcast a newsletter poslat Vaší starostce nebo starostovi, radním, zastupitelům, poslancům, senátorům i sousedům v ulici, obzvlášť pokud je chcete mít také tak pěkné jako třeba v Nizozemsku.
🚨 Baví vás Urban Caast? A už jste to napsali do hodnocení na Apple Podcasts? Nebo třeba někam jinam? Děkujeme 🙏🏻.

0 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.