🎙 Urban Caast
Urban Caast
2: Přes Beroun, Dubaj a Taiwan zpátky do škol
2
0:00
-45:30

2: Přes Beroun, Dubaj a Taiwan zpátky do škol

2

Prázdniny končí, nový díl našeho podcastu o dobrých městech a moderní městské mobilitě začíná. Je na čase se představit - kdo je Roman (@happy_roman), kdo je Jakub (@jakub) a co nás vedlo k tomu, že pro vás podcast po večerech vůbec chystáme. Čemu se budeme věnovat a kdy budeme mít splněno? A proč je Jakub optimista, že nás společně čeká ještě mnoho dílů?


Pokud vás Urban Caast zaujal, můžete nám napsat pár vět do recenze, přidejte své ⭐️ a podělte se se svými přáteli. Díky vám tak Urban Caast objeví více lidí.


Kromě toho se dnes vydáme na cestu kolem světa:

  • z Berouna, kde už lidé kolem nového projektu sdílených elektrokol mohou lépe spát,

  • přes Dubaj, která se na přání korunního prince začne proměňovat v město, kde se dobře jezdí na kole,

  • až na Taiwan, odkud má nějaký díl na svém kole snad každý.

A co by to bylo za konec prázdnin, kdybychom se rovnou společně nepodívali do škol. Respektive, před školy, do míst, které může každý z nás udělat pro děti i učitele trochu příjemnější tím, že zkusíme nechat děti fungovat bez mamataxi a papataxi. Jak na to šli v Bolzanu, o co rodiče požáda nizozemský premiér Mark Rutte a co všechno tím děti i školy mohou získat?

Pěkný poslech vám všem přejeme, ať už jdete po svých, jedete na kole, vlakem, autem nebo třeba někam letíte. A jestli nemůžete sehnat kolo, tak tajný tip: dobré bicykly do města i pro děti koupíte v e-shopu Škoda Auto. Jo, je to tak. 😉

Roman (@happy_roman) a Jakub (@jakub)

Další čtení:

2 Comments
🎙 Urban Caast
Urban Caast
Proč jezdí lidé v Nizozemsku či v Kodani tolik na kolech, ať už do práce, do škol, za nákupy i za zábavou? Jak to souvisí s tím, že jsou jejich města čistá, bez hluku, zato plná života a prosperují? A jak se tomu přiblížit u nás? S Jakubem a Romanem.